IІ Конґрес Асоціації фахівців з ультразвукової діагностики України
Прес-реліз ІІ конгресу Української асоціації фахівців з ультразвукової діагностики
В засіданнях прийняли участь близько 625 учасників зі всієї України, а також представники з Австрії, Німеччини, Росії, Білорусі та Молдови. Прочитано 32 доповіді та представлено 11 стендових доповідей. Показово, що всі заявлені у програмі Конгресу доповіді були проголошені. Подано та опубліковано 98 тез доповідей (з їх змістом можна ознайомитись на веб-сайті УАФУЗД: www.ultrasound.net.ua.
Усі зареєстровані отримали кваліфікаційний сертифікат учасника Конгресу, участь у яком буде враховуватись фахівцю, як факт підвищення кваліфікації при атестації його на категорію.
Відкриття Конгресу 13 червня у неділю розпочалося о 10.00 святковою хореографічною прелюдією у виконанні ансамбль сучасного танцю
"Ва-банк" (Київ).
Вступне слово проголосив Президент Асоціації радіологів України, головний спеціаліст МОЗ України з ультразвукової діагностики, заступник директора Інституту онкології АМН України, професор Медведєв В.Є.
Привітання Конгресу від Російської асоціації фахівців ультразвукової діагностики в медицині проголосив Президент Асоціації, завідувач кафедрою ультразвукової діагностики Російської академії післядипломної освіти, професор Мітьков В.В.
На першому пленарному засіданні були розглянуті загальні питання сучасних тенденцій розвитку ультразвукової діагностики у світі та в Україні (Мітьков В.В (Росія), Стаднюк Л.А. (Україна), Динник О.Б. (Україна), Юнг В. (Австрія). Головними напрямками було означено розвиток технологій акустичної адаптації для отримання найбільш якісних зображень у дво- та тривимірному режимах сірої шкали та допплерівської візуалізації, перехід до ери інтелектуального ультразвуку, що підвищує якість діагностики з паралельним поліпшенням умов праці лікаря-сонолога та прискорює діагностичний процес. З переваг сучасної ультразвукової діагностики було відмічено застосування сімейства гармонічних зображень, тривимірної візуалізації у сірій шкалі та допплерівська ангіографія. Особливу увагу привернула сучасна тенденція широкого і високоефективного використання контрастних речовин для вирішення різнобічних проблем сучасної ультразвукової діагностики (виявлення та диференційна діагностика вогнищевих та дифузних
уражень органів, перфузія тканин, особливо міокарду, мікроциркуляція, оцінка ефективності терапії первинних пухлин та метастазів). Але, нажаль, в Україні є недоступним жоден з контрастних препаратів, що саме й прогнозує наше технологічне відставання від світової ультразвукової практики та науки.
Поява систем високої розподільної здатноті, насиченість їх багатьма технологіями призвела до так званого ультразвукового інформаційного вибуху, коли лікар-діагност під час обстеження при дефіциті часу переобтяжений сумнівами вибору технологій у конкретній діагностичній ситуації. Шляхом виходу з цого технологічного парадоксу саме є інтелектуальний ультразвук та мережеві технології з цифровим архівом даних. Це робить діагностичний процес більш гнучким та ефективним на засадах доказової медицини.
Важливим аспектом дискусії стало питання щодо статистичної звітності при ультразвукових дослідженнях (Буймістр Н.І., Чернівці).
Нагальною потребою на шляху інтеграції українських фахівців до світової, зокрема європейської спільноти, стало обговорення проблем розвитку ехокардіографії в Україні (Стаднюк Л.А., Київ) та організаційне виділення цього напрямку ультразвукової діагностики в Українську асоціацію фахівців з ехокардіографії (УАФЕ) в межах УАФУЗД. Було проведено установчі збори, обговорено Устав та принципи і напрямки роботи. Її очолили провідні фахівці з ехокардіографії, а саме Стаднюк Л.А. (Київ), Бешляга В.М. (Київ), Іванів Ю.А. (Львів), Веропотвелян М.П. (Кривий Ріг). Деякі методологічні питання сучасної ехографії були висвітлені в доповідях Медведєва В.Є. (Київ), Іваніва Ю.А. (Львів), Туркіна А.С. (Севастополь).
Велику увагу у рамках Конгресу було надано обговоренню шляхів вдосконалення такої важливої галузі ульразвукової діагностики як інтервенційний ультразвук (Зубов О.Д., Донецьк; Бойко О.В., Одеса; Конькова М.В., Кондратенко П.Г., Первак М.Б., Донецьк) та інтервенційної радіології взагалі (Гладка Л.Ю., Київ).
Ще одним напрямком роботи Конгресу стала низка доповідей, що стосуються значення ехографія в умовах ургентної абдомінальної хірургії, при резекції та трансплантації печінки, в діагностиці обструктивних уропатій (Новікова М.М., Київ; Костилєв М.В., Єгорова О.М., Машковський Г.Ю., Київ; Конькова М.В., Кондратенко П.Г., Первак М.Б., Донецьк; Квятковський Є.А., Квятковська Т.А., Куцяк Т.Л., Дніпропетровськ).
Значним розділом програми Конгресу було обговорення проблем діагностики захворювань щитоподібної залози, диференційної діагностики через застосування допплерівських методів, інтервенційних технологій діагностики та лікування, вирішення організаційних питань (Сердюк В.О. Київ; Епштейн О.В., Київ; Чирков Ю.Е., Зубов О.Д., Чередніченко С.І., Губанов Д.М., Донецьк). Важливим принципом вдосконалення УЗД є участь суміжних спеціалістів в роботі Конгресу, а саме виступ Зелінської Г.В.(Київ), цитолога Інституту ендокринології та обміну речовин АМН України, з доповіддю "Доопераційна цитологічна диференційна діагностика новоутворень щитоподібної залози. Нові підходи.".
Дошкульній проблемі радіологічної діагностики хвороб молочної залози та м'яких тканих було присвячено розділ Конгресу з доповідями провідних фахівців радіологів та онкологів (Головко Т.С., Київ; Бондар Г.М., Київ).
Пренатальна ультразвукова діагностика та можливості верифікації вродженої та спадкової патології, зокрема серцево-судинної системи, дістала широке висвітлення в доповідях Веропотвелян М.П. (Кривий Ріг) та Гордієнко О.Ю. (Київ).
Високим методологічним рівнем і новими підходами були означені доповіді, що стосуються ультразвукової ангіології (Гуч А.О., Київ). Принципово новаторську доповідь "Ехографія в діагностиці варикозної хвороби та рецидивуючого флебіту малого тазу" представив наш гість з Росії Волков А.Є. (Ростов-на-Дону). Вона викликала жвавий відгук в аудиторії наших фахівців.
У роботі ІІ Конгресу Української асоціації фахівців з ультразвукової діагностики прийняли участь делегати з Австрії, Німеччини, Росії, Молдови, Білорусі. Було організовано 11 стендів та прочитано 28 доповідей ( із співавторами - 33).
На протязі всього Конгресу було розгорнуто виставку медичного обладнання, яка відображала самий широкий діапазон сучасних досягнень у сфері приладобудування для потреб ультразвуково діагностики. Свої новітні надбання представили вітчизняні та закордонні виробники обладнання та їх дилери на Україні, що стали спонсорами Конгресу - "Укрмед",
"Сіменс-Україна2, "Модем-1", "Біомедика-Сервіс",
"Радмір", "Медмаркет", "Dx-Комплекс",
"Ексім", "ICC-Україна". З великим інтересом були прийняті доповіді представників провідних фірм ("Philips",
"Siemens", "Esaote-Biomedica", "Medison"). Також були представлені останні розробки вітчизняного автоматизованого робочого місця для УЗД ("Сольвейг"), спеціальні пристрої та аксесуари для проведення інтервенційних втручань під контролем ультразвуку ("SiVita"). Лікарі УЗД мали змогу беспосередньо отримати консультації, необхідні інформаційні матеріали, реквізити.
Професор Юнг В. (Австрія) провів майстер-клас: "Демонстрація діагностичних можливостей нової розробки фірми General Electric".
Учасники Конгресу мали змогу придбати сучасну методичну літературу, журнали та мультимедійні засоби.
Особливою родзинкою цого Конгресу стало широке й високоефективне використання на всіх етапах підготовки та проведення Конгресу новоствореного Інтернет-сайту Асоціації та УДК - www.ultrasound.net.ua за проектом ДПНДМІЦ "НОРТ" НАН України. Модератором сторінки став О.М.Кориченський (Київ). Усі, хто мав інтерес до Конгресу могли заздалегідь у повному обсязі отримати необхідну оперативну інформацію та документацію безпосередньо звернувшись до сторінки чи до оргкомітету через електронну пошту.
В результаті Конгресу відповідно до Уставу УАФУЗД було заслухано звіт Президента, Виконкому та Ревізівйної комісії. Відбулась жвава дискусія з питань життя Асоціації. Проведено перевибори Правління та прийнято Резолюцію Конгресу.
ісполком асоціації