Семінар он-лайн
Комплексна УЗД серцево-судинної системи
Цикл лекцій  канд.мед.наук Ковалевської О.А.
14-15 жовтня 2023 року

 

№ 5506784 в Реєстрі заходів БПР МОЗ України

Шановні колеги! 

Дякуємо Вам за виявлену зацікаленість курсом!

Кількість балів - відповідно до вимог МОЗУ: два дні - 20 балів, один день - 10 балів.

ПРОГРАМА
1 день. Диференціальна діагностика болі в нижніх кінцівок.  Дуплексне сканування судин нижніх кінцівок у пацієнтів з болями нижніх кінцівок.
2 день. Дуплексне сканування судин нижніх кінцівок у пацієнтів з трофічимиі змінами нижніх кінцівок.

Про що будемо говорити на цьому семінарі
1.    «Лікарю, у мене болять ноги!» - диференціальна діагностика – що ми намагаємося виявити, або виключити при клінічному огляді та при дуплексному скануванні артерій та вен нижніх кінцівок.
2.    Дуплексне сканування магістральних артерій нижніх кінцівок у пацієнтів з клінічними ознаками хронічної ішемії нижніх кінцівок.
3.    У пацієнта вперше виявлений цукровий діабет 2 типу – обов'язковий обсяг та особливості  дослідження серцево-судинної системи.
4.    Гостра ішемія нижніх кінцівок. Ультразвукова діагностика тромбозів магістральних артерій н/к.
5.    Дуплексне сканування вен нижніх кінцівок у пацієнтів з клінічними ознаками хронічної венозної недостатності нижніх кінцівок. Варикозна хвороба н/к.
6.    Діагностика тромбозів глибоких та поверхневих вен н/к.
7.    Початкові трофічні зміни нижніх кінцівок. Трофічна виразка – визначення, основні причини. Венозні, артеріальні та змішані трофічні виразки.
8.    Можливості дуплексного сканування у пацієнтів з трофічними змінами нижніх кінцівок – які порушення кровотоку по артеріях та венах ми можемо виявити?

 

Школа Комплексна ультразвукова діагностика серцево-судинної системи

Про що буде цей цикл - 4 семінари

У цьому циклі я вирішила не розповідати з азів про окремі методики обстеження серця та периферичних судин, а піти від скарг пацієнта, від клінічних проявів, розібрати ситуації, які найчастіше зустрічаються на первинному прийомі в неспеціалізованій (не серцево-судинній) клініці.
Далеко не всі пацієнти приходять з направленням від лікаря-клініциста. Багато хто приходить одразу до нас, лікарів ультразвукової та функціональної діагностики, з надією, що ми розберемося і скажемо, до кого з вузьких фахівців йти пацієнту - до кардіолога, невролога, судинного хірурга, ортопеда-травматолога...
Ось перелік питань, які я планую розглянути в цьому циклі семінарів в рамках загального курсу. Цей перелік орієнтовний, бо кожен учасник циклу може запропонувати ситуацію зі свого досвіду – і ми її обов'язково обговоримо.
1.    Пацієнт звернувся до терапевта або кардіолога зі скаргами на епізоди підвищення артеріального тиску – що дивимося, що шукаємо, як оцінюємо зміни серця та периферичних судин.
2.    Спортивний диспансер направляє пацієнта на ехокардіографію – як оцінюємо "спортивне серце".   
3.    У пацієнта скарги на запаморочення, переднепритомні стани – на що прицільно звертаємо увагу при обстеженні серця та судин?
4.    У пацієнта набряки нижніх кінцівок – диференціальна діагностика – чим ми можемо допомогти клініцистам?
5.    У пацієнта, крім набряків нижніх кінціво, ще і слабкість, задишка – вивчаємо роботу серця, шукаємо причину зниження насосної функції серця; оцінюємо кровоток в периферичних артеріях та венах.
6.    До чого може призвести ремоделювання серця у пацієнтів із тиреотоксикозом?
7.     «Доктор, у мене болять ноги!» - диференціальна діагностика – що ми намагаємося виявити, або виключити при ультразвуковому дослідженні судин нижніх кінцівок.
8.    У пацієнта вперше виявлений цукровий діабет 2 типу – обов'язковий обсяг та особливості  дослідження серцево-судинної системи.
9.    Гострі ситуації з нижніми кінцівками: гострий набряк або раптово виник виражений біль у ногах – ультразвукова діагностика тромбозів артерій та вен нижніх кінцівок.
10.    Можливості дуплексного сканування у пацієнтів з трофічимиі змінами нижніх кінцівок – які порушення кровотоку по артеріях та венах ми можемо виявити?
З повагою, Оксана Ковалевська

 

 

 

Ковалевська О.А.

Ковалевська Оксана Анатоліївна

Закінчила Московську медичну академію ім. І.М.Сєченова (м.Москва) у 1992 р.

1992-1996р. клінічна ординатура з серцево-судинної хірургії, спеціалізація з ультразвукових методів досліджень серця та судин, робота на посаді наукового співробітника в Інституті хірургії ім. А.В.Вишневського РАМН (м.Москва).

З 1997р. науковий співробітник лабораторії інтраопераційної діагностики відділу клінічної фізіології, інструментальної та променевої діагностики у Російському науковому центрі хірургії РАМН (м.Москва).

У 2000 р. захистила кандидатську дисертацію «Черезстравохідна ехокардіографія в хірургії аневризм та розшарування висхідного відділу аорти».

З 2012р. по теперішній час Ковалевська О.А. працює в Українському науково-практичному центрі ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України. 

У Національній МАПО ім. П.Л.Шупіка у 2013р. пройшла спеціалізацію зі спеціальностей «Хірургія серця та магістральних судин» та «Функціональна діагностика», у 2015р. ТУ «Ангіографія та рентгеноендоваскулярна хірургія».

Займана посада: лікар з функціональної діагностики відділення ультразвукової та функціональної діагностики відділу високоспеціалізованої та спеціалізованої консультативно-діагностичної медичної допомоги Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України, м.Київ.

З 2014р. провідний лектор Української асоціації фахівців ультразвукової діагностики (УАФУД) та Українського допплерівського клубу (УДК).

Програма

Школа УАФУД  ===  ОНЛАЙН СЕМІНАР
цикл лекцій канд.мед.наук Ковалевська О.А.

 Комплексна ультразвукова діагностика серцево-судинної системи

1 день. Диференціальна діагностика болі в нижніх кінцівках.  Дуплексне сканування судин нижніх кінцівок у пацієнтів з болями в нижніх кінцівках.
2 день. Дуплексне сканування судин нижніх кінцівок у пацієнтів з трофічимиі змінами нижніх кінцівок.

Умови участі

Шановні колеги!

Дякуємо Вам за виявлену зацікаленість курсом!

 


Вартість участі

Колеги!

Сертифікація учаників згідно наказу МОЗ № 446 від 22.02.2019 року
2 дні - 20 балів, 1 день - 10 балів.

Вартість за дводенну участь  - 1800 грн, за один день - 1000 грн.

Звертаємо Вашу увагу, що після завершення курсу для зареєстрованих учасників буде надана можливість повторного перегляду лекцій в записі


Доступ до лекцій буде в вайбер-групі (буде створена напередодні початку курсу)

Обов`язково має бути передоплата. На Вайбер 050 331-9633 надсилайте скрін або фото платіжного документу, повністю ПІБ, назву семінару, місце роботи і фах, місто проживання, емейл, телефон

Після цього Вам нададуть доступ до групи учасників
Оплата: Приват 4731 1856 3042 0237, Кориченський Олександр

 

 

Початок занять о 9.00

Сертифікація учаників згідно наказу МОЗ № 446 від 22.02.2019 року
2 дні - 20 балів, 1 день - 10 балів.
Сертифкати надсилаються на вайбер в pdf-файлі після оприлюднення їх на сайті Центру тестування МОЗ (на це іде приблизно 2-3 тижні)

 

 

 

 

Орг.питання, телефон, e-mail

Цикл платний. По всіх запитаннях звертайтесь до організаторів

Кориченський Олександр Миколайович 050-331-9633, е-мейл usalkor@gmail.com

 

 

Сертифікація учасників

Сертифікація учасників

Українська Асоціація фахівців ультразвукової діагностики є провайдером заходів безперервного професійного розвитку лікарів №111 в Реєстрі МОЗ України

Конференції, Школи та Курси тематичного навчання проводяться

  • Українською Асоціацією фахівців з ультразвукової діагностики
  • Кафедрою радіології НУОЗ ім.П.Л.Шупика
  • Українським Допплерівським Клубом

Сертифікати, що видані на цих заходах, приймаються атестаційними комісіями, отримані бали зараховуються  при атестації на підвищення або підтвердження кваліфікаційної категорії

Згідно з наказом МОЗ № 446 від 22.02.2019 року  (на нашому сайті) сертифікація учасників відбувається таким чином

Участь в курсах тематичного навчання та в фахових школах  - 10 балів (один день) та 20 балів (два обо три дні)
Участь в симуляційному тренінгу - 15 балів (один день) та 25 балів (два або три дні)
Участь в конференціях
- в якості слухача - 5 балів один день та 10 балів два дні
- подання тез доповідей - 20 балів
- доповідь - 30 балів

Нижче виписки та роз'яснення до наказу 446