Колонка головного редактора журналу "РАДІОЛОГІЧНИЙ ВІСНИК"

Колонка головного редактора журналу "РАДІОЛОГІЧНИЙ ВІСНИК"


Радіологія в Україні – підводимо підсумки і плануємо нові заходи


Вже традиційно рік був насичений радіологічними форумами.
 
Вперше цього року було проведено Національний радіологічний форум з міжнародною участю «Радіологія в Україні», у якому взяло участь понад 450 осіб із України та гостей з закордону.

Цікавий захід було проведено у травні в Одесі, де зібралися на неформальну зустріч радіологи, які спілкуються один з одним на сайті «radiographiya.ru».

Останній раз у вересні було проведено в Одесі «Радіологічні читання», оскільки прийнято рішення щорічно проводити Національний конгрес з міжнародною участю «Радіологія в Україні», в якому прийматимуть участь всі асоціації та товариства, що входять до складу АРУ. Приємно відмітити, що до Одеси приїхало понад 200 радіологів майже з усіх регіонів країни і переважна більшість з них повернулася домою задоволеною, тобто організатором вдалося провести захід на належному рівні.

Отримано позитивний досвід з проведення всеукраїнської одноденної монотематичної конференції. Прикладом такого заходу стала конференція на тему «Променева діагностика інтерстиціальних захворювань легень», яку 15 листопада було проведено у Дніпропетровську і на яку приїхало понад 200 осіб з 12 регіонів України, не дивлячись на те, що цього заходу у Реєстрі МОЗ України не було. Ще одним позитивним досвідом цієї конференції було те, що її було проведено разом з лікарями інших спеціальностей. Тобто, якщо тематика заходу обрана правильно і його програма збалансована, спеціалісти знайдуть можливість взяти в ньому участь.

Сподіваємося, що наступний рік буде не менш цікавим, і наводимо план основних радіологічних заходів, які проходитимуть в Україні у 2014 році:

1. 2-й Національний конгрес з міжнародною участю «Радіологія в Україні» (м. Київ, 26-29 березня 2014 р.).

2. Науково-практична конференція з міжнародною участю та школа-семінар «Актуальні проблеми ультразвукової діагностики» (м.Судак, АР Крим, 26-30 травня 2014 р.).

3. Міжнародний семінар «Забезпечення ефективного використання цифрового рентгенівського обладнання» (с.м.т. Кача, АР Крим, 12-13 червня 2014р.).

4. Науково-практична конференція Українського товариства радіаційних онкологів (УТРО) з міжнародною участю «Актуальні питання радіаційної онкології в Україні» (15-річчя Українського товариства радіаційних онкологів – променевих терапевтів) (м.Харків, 30 червня-01 липня 2014 р.)

5. V З’їзд Українського товариства фахівців з ядерної медицини (УТФЯМ) з міжнародною участю (м. Київ, 9-10 вересня 2014 р.).

6. Науково - практична конференція з міжнародною участю «Променева діагностика захворювань травної системи» (м. Одеса, 25-27 вересня 2014 р.).

7. XX ювілейне засідання Українськго допплерівського клубу (УДК), буде проходити в Києві 19-20 жовтня 2014 г. Науково-практична конференція з міжнародною участю "Актуальні питання допплерографії".

Безумовно, це лише основні заходи і план буде доповнюватися, з одного боку, міжнародними радіологічними форумами, а з іншого боку, межрегіональними та регіональними конференціями та семінарами.

Запрошуємо всіх до активної роботи і гарного відпочинку у новому році! До нових зустрічей! З Новим роком!

Виконком АРУ

Редакція «Радіологічного віснику»

 

Редакційна колегія:
Головний редактор – професор Д.С. Мечев
Заступники головного редактора – д.м.н. В.О. Рогожин, професор О.П. Шармазанова
Відповідальний секретар – к.т.н. Ю.М. Коваленко

Члени редколегії:
М.О. Бортний (Харків)
Ю.П. Вдовіченко (Київ)
Ю.В. Вороненко (Київ)
Л.Ю. Гладка (Київ)
Н.Г. Гойда (Київ)
Н.В. Дереш (Тернопіль)
О.Н. Дорошенко (Луганськ)
Ю.В. Іщук (Київ)
В.М. Кметюк (ІваноФранківськ)
І.О. Крамний (Харків)
С.І. Мірошниченко (Київ)
Ю.А. Миронова (Сімферополь)
В.Б. Мякіньков (Херсон)
М.І. Спузяк (Харків)
М.М. Ткаченко (Київ)
Л.К. Уріна (Київ)
О.А. Федько (Київ)
В.П. Шатайло (Дніпропетровськ)
О.В. Щербіна (Київ)
В.І. Яцик (Київ)

Передплату журналу "Радіологічний вісник" можна оформити у поштових відділеннях за каталогом ДП “Преса” (передплатний індекс: 89852) або у редакції, зателефонувавши за номером: +38(044) 5030439.