ПЕРША ХІРУРГІЧНА ФЕТОСКОПІЯ В УКРАЇНІ

ПЕРША ХІРУРГІЧНА ФЕТОСКОПІЯ В УКРАЇНІ

 

Вельмишановні колеґи,

з радістю хочу повідомити, що сьогодні (7 серпня) відбулася майже історична подія :) - вперше в історії України проведена хірургічна фетоскопія! За одночасним фетоскопічним та ультразвуковим спостереженням здійснено фетоцид плода-донора шляхом коаґуляції пуповини донора за допомогою двополюсного електрода.

Оперативна бригада: ваш покірний слуга, проф. Ірина Судома, анестезіолог Ірина Заболотіна, операційні сестри Валентина Кузнєцова та Леся Калашник.

 

Хочу додати, що така подія була б по-просту неможливою без особистого бажання розвивати медицину плода в Україні проф. Ірини Судоми, яка є науковим директором клініки "Надія", та директора клініки др. Валерія Зукіна.

 

У пацієнтки 35 років після 10 років неплідного шлюбу розвинулась перша природна однояйцева одноторочкова двохоплідна близнюкова вагітність. До нашої лікарні пацієнтка вперше потрапила майже тиждень тому із віком вагітности 16,5-17 тиж. Поєднаних досліджень І чи ІІ триместру не здійснювалось.

При першому огляді було знайдено: вади розвитку провізорних органів - єдині артерії обох пуповин; крайове входження пуповини донора; вентрікуломеґалію бокових шлуночків мозку донора, затримка росту ІІ ст. донора, дистрес донора (спочатку нульовий, надалі зворотній кровоплин в артерії пуповини) на тлі ІІІ ст. тяжкости синдрому перетікання у близнюків. При цьому спостерігалось гостре багатоводдя у реципієнта і відсутність оплідної рідини у донора, що спричинило так звану ознаку "приклеєного плода".

Враховуючи вади розвитку пуповин, вентрікуломеґалію плода та відсутність розрахунків ризику можливих хромосомних аномалій ми зробили амніоцентез та біопсію ложиська. Каріотип звичайний чоловічий.

І сьогодні, враховуючи описаний вище стан і вкрай поганий прогноз життя донора навіть при коаґуляції спільних судин, здійснено фетоцид донора. Втручання відбулося успішно та без ускладнень.

 

Надалі додам деякі зображення, пізніше - описання розвитку подій (бо ми ще плануємо додатково здійснити амніоредукцію). Із задоволенням відповім на можливі ваші запитання.

 

З пошаною, Олексій Соловйов