Реліз Конгресу Euroson 2023

Шановні колеги!

У столиці Латвії місті Рига 25–27 травня 2023 року відбулась знакова подія для фахівців УЗД Європи і світу – щорічний конгрес Euroson-2023, організований EFSUMB. Форум зібрав більш ніж 1000 учасників з 52 країн Європи, Азії, Америки, Австралії, Африки.  Було заявлено 175 доповідей від представників різних країн, провідних фахівців з УЗД та радіології.

24 травня в рамках Конгресу відбувся преконгрес – школа з еластографії та використання УЗ контрастів.

На виставці медичного обладнання були представлені новітні технології від 14 провідних вендорів ультразвукових технологій.

На конгресі EFSUMB визначив три головні напрямками розвитку ультразвукової галузі: мультипараметрична УЗД, POCUS (Point of Care Ultrasound) та штучний інтелект в УЗД.

Головними моїми враженнями, як президента УАФУД та доповідача Euroson 2023, були потужний професійний інформаційний потік, багато інновацій – як свідчення бурхливого розвитку нашої галузі, доброзичливе ставлення до українських доповідачів. Цікавими і важливими є напрямки POCUS в практиці сімейних лікарів, кількісне визначення жиру в печінці при стеатозі, контрастне дослідження атеросклеротичних бляшок, УЗД шлунково-кишкового тракту (GIUS).

Від України в конгресі прийняли участь 34 делегати (30 жінок і 4 чоловіків), хоча заявлено було 75 делегатів-членів УАФУД. Нас було легко ідентифікувати по українських вишиванках. Оргкомітет Euroson 2023 зробив представникам УАФУД знижку в реєстраційному внеску – всього 25%.

Члени УАФУД виголосили 8 усних та представили 2 постерні доповіді (Київ, Дніпро, Одеса, Запоріжжя, Львів, Ужгород).  З програмою Euroson 2023 можна ознайомитись тут.

24 травня на нараді керівного комітету EFSUMB і голів національних асоціацій, що входять до складу EFSUMB, була особливо відзначена українська ініціатива з часів Euroson 2022. Секретар по міжнародних зв’язках УАФУД Ірина Бекало запропонувала лідерам EFSUMB провести задля допомоги лікарям України серію вебінарів про POCUS в умовах війни. Ця ініціатива була підтримана  провідними фахівцями УЗД Європи, США, Канади, Ізраїлю та інших країн. Вебінари та їх записи в архіві на сайті EFSUMB набрали понад 47 тисяч переглядів з усього світу, з них 403 з України.  Саме Ірина Бекало  створила версію цих вебінарів з українськими субтитрами. Окремо відзначили ініціативу УАФУД по перекладах українською мовою керівництв, що видані EFSUMB і WFUMB з питань санітарної безпеки проведення УЗД процедур взагалі та під час пандемії COVID, з УЗД шлунково-кишкового тракту (GIUS) та в дерматології.

Наступний Euroson 2024 відбудеться в Неаполі (Італія) в листопаді 2024. Запрошуємо усіх активних членів УАФУД долучатись, заявляйте більше доповідей про наші професійні здобутки. Участь в заходах такого рівня – це запорука підвищення своєї освіченості та фахового статусу.